Podařilo se vám úspěšně nainstalovat a nastavit váš nový WordPress web? Nyní je tedy čas rozšířit ho o další obsah, např. stránky. Jak vytvořit novou stránku webu ve WordPress si ukážeme v tomto návodu.

Jak vytvořit stránku?

V administraci webu přejdem na Stránky -> Vytvořit stránku.

Jak vytvořit stránku ve WordPress

 

 

Nyní zbývá zadat název stránky a upravit nastavení podle vašich požadavků. Po zadání názvu nově vytvořené stránky se pod tímto polem vygeneruje její URL adresa. Tuto URL je možné změnit dle vašeho přání pomocí tlačítka upravit.

Jak vytvořit stránku ve WordPress

 

V pravém horním rohu najdete box Vlastnosti stránky. Zde je možné nové stránce nastavit nadřazenou stránku (tuto stránku musíte mít vytvořenou předem). Po přidání nadřazené stránky se do URL nově vytvářené přidá její název.

 

Jak vytvořit stránku ve WordPress

 

Např. pokud máme nadřazenou stránku /reference a nastavíme jí podstránku /grafika, naše nová stránka bude mít novou URL www.mujweb.cz/reference/grafika

 

Pod nastavením nadřazené stránky najdete možnost zvolit si šablonu stránky. Každá šablona by měla podporavat minimálně dvě možnosti: plná šíře a postraní panel.

 

 

Jako poslední si zvolíme náhledový obrázek naší nové stránky.

Jak vytvořit stránku ve WordPress

 

Po kliknutí na Zvolit náhledový obrázek se nám otevře okno pro nahrávání mediálních souborů. Požadovaný obrázek přetáhneme do tohoto okna nebo zadáme cestu k obrázku ručně.

Jak vytvořit stránku ve WordPress

Novému obrázku ještě zvolíme vhodný alternativní text a titulek. Klikneme na tlačítko Zvolit náhledový obrázek a máme hotovo.

 

Vaše nová stránka je úspěšně vytvořena a nastavena. Teď už jen stačí vložit obsah, který chcete na stránce zobrazovat. Pro publikování stránky klikneme na Publikovat. 

 

Jak vytvořit stránku ve WordPress

 

 

Takto jednoduše vytvoříte novou podstránku na vašem WordPress webu.