Výchozí adresa pro přihlášení do WordPress webu bývá zpravidla /wp-login.php. Např. www.mujuzasnyweb.cz/wp-login.php.

Možná se ptáte: proč bych měl měnit něco co funguje? Podívejme se na dva hlavní důvody proč změnit výchozí URL pro přihlášení do administrace WordPressu.

 

1. Výchozí URL pro přihlášení je snadno zjistitelná

Pro hackery nebo boty procházející internet hledajíc kde uškodit usnadníte práci. Stačí se podívat do zdrojového kódu, kde se dá snadno zjistit, že web běží na WordPressu. Když jednou ví, že používáte WordPress, ví také že vaše přihlašovací adresa je /wp-login.php.

 

2. Nyní znají vaší přihlašovací URL

Nyní tedy útočník ví kde se přihlásit do vašeho webu. Ví také že výchozí uživatelské jméno bývá “admin” nebo “administrator”. Teď už jen stačí zkoušet heslo a trocha štěstí.

 

Ať se může změna přihlašovací URL zbytečná, rozhodně doporučuji ji provést. Řešení je rychlé, jednoduché a zvládne ho každý kdo umí nainstalovat a aktivovat WordPress plugin.

 

Jak změnit URL slug pro přihlášení do WordPress?

Odpověď je jednoduchá a provedení ještě jednodušší. Nainstalovat, aktivovat a nakonfigurovat plugin WPS Hide Login.

 

Krok za krokem

1. Instalace

Přejdeme do administrace>pluginy>instalace pluginů. Do vyhledávání zadáme název pluginu, tedy WPS Hide Login. Klikneme na instalovat.

 

Jak změnit přihlašovací adresu WordPressu

 

2. Aktivace

Nyní když máme plugin nainstalován, přejdeme do sekce pluginy>přehled pluginů. Zde aktivujeme plugin, nečekaně kliknutím na aktivovat.

 

WPS hide login

 

3. Konfigurace

Máme naistalováno a aktivováno. Posledním krokem je tedy konfigurace pluginu. Přejdeme do nastavení>WPS Hide Login. Zde najdeme položku URL přihlašovací stránky. Jednoduše do pole zadáme požadovanou hodnotu, klikneme na uložit a máme hotovo.

 

Jak změnit přihlašovací adresu WordPressu

 

Nepodceňujte bezpečnost a změňte přihlašovací URL vašeho webu ještě dnes!